styl w architekturze

styl w architekturze

Wszystkie powyższe nauczane i / lub studia w Niemczech w latach 1920 i 1930 w miejscach takich jak światowej sławy Bauhaus szkole sztuki i architektury, przedmiotem której było znalezienie nowych i oryginalnych sposobów łączenia sztuki, technologii i nowych materiałów. Meble, które zostały wyprodukowane w tym czasie jest teraz nazywany ” połowie wieku nowoczesny ” lub ” Modern Classic. ”

Choć pochodzą prawie sto lat temu, nowoczesne meble z końca 19 i początku 20 wieku nadal patrzył na dziś jako symbol nowoczesnego designu i estetyki.

styl w architekturze

Chociaż terminy „” nowoczesne meble ” i ” współczesne meble ” są często używane zamiennie, nie są synonimami. Podczas gdy nowoczesne meble ma pochodzenie stara jak pod koniec 19 wieku, współczesne meble odnosi się do wzorów i stylów spopularyzowane dziś.

Jest to kontynuacja naciskiem Bauhausu Szkoły na ” forma podąża za funkcją ” ale poszerzony o inspiracji tak różne, jak sztuki, rustykalnym projektu i samej natury, jak również dodatkowych materiałów, w tym stali recyklingu i chromu oraz tkanin takich jak: len, konopie i zawraca tkaniny poliestrowej. Pomyśl o współczesnych mebli jako forma podąża za funkcją następujący sposób zrównoważony.

Artykuł dzięki: