Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny

Spośród wartych wyszczególnienia stylizacji warto wymienić robiący prawdziwe furory w dziedzinie aranżacji pomieszczeń domowego użytku styl minimalistyczny . Opiera się on na nawiązaniu w swych korzeniach do sztuki wystroju pomieszczeń dominującej w Japonii. To właśnie w Krau Kwitnącej Wiśni ten rodzaj wizualizacji pojawił się na początku. Podstawą jest tu bazowanie w aranżowaniu pomieszczeń mieszkalnych na głównych kwestiach jakimi są perfekcja przy jednoczesnej prostocie designu. W tym tkwi cały sekret wnętrz, które mimo, że są minimalistyczne wcale nie okazują się ubogie, skromne, nic im nie brakuje a przy okazji nie drażnią czy to kolorami, czy też brakiem praktyczności poszczególnych elementów je wyposażających.

Styl minimalistyczny

Musimy wiedzieć także o tym, że w stylu minimalistycznym wszystko w zasadzie musi być naturalne. Jest to harmonia, wyciszenie, zwarta całość. Nie ma tu zbędnych dodatków, żadnych gadżetów itd. Jeżeli natomiast są sprzęty czy urządzenia to w zasadzie tylko i wyłącznie te, które są naprawdę niezbędne do życia. Dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni nie zapominajmy, że najbardziej liczą się głównie względy natury duchowej a nie przykładowo zbytek w postaci rzeczy materialnych. Dobra materialne schodzą zatem zupełnie na boczny plan, stąd mimo, iż Japonia w dziedzinie rozwoju technologii jest pionierskim krajem na świecie, w stylizacjach domowych wnętrz nie jest to szczególnie dostrzegalne.

Minimalizm opiera się na nowoczesności przy jednoczesnej elegancji, wyszukaniu i wytworności. Często przewijają się tu jednolite kolory, barwy bardzo stonowane, wyraziste struktury dekoracyjne, proste bryły, kształty i wzory geometryczne itd.

Artykuł dzięki: