styl orientalizujacy

styl orientalizujacy

Nowoczesne Meble – Co tak naprawdę oznacza

Nowoczesne meble odnosi się do konkretnej konstrukcji mebli spopularyzowane w latach 1800 w Bauhaus School of Design w Niemczech, która słynie z prostoty konstrukcji i funkcjonalności w połączeniu z elementami technologicznych i architektonicznych, takich jak uderzenia polerowanego metalu i geometryczne wzory.Czym jest uzdrawianie praniczne? Jest to połączenie kilku stylów mebli, w połowie wieku, art deco i przemysłowych.

Przed ery nowożytnej, meble były postrzegane jako dzieła sztuki, lub, innymi słowy, efektowny wizualnie, ale niekoniecznie funkcjonalne. Nowoczesna era zmieniła wszystko i położył nacisk nie na upiększeń czy ornamentów, ale na prostych, geometrycznych kształtach i uproszczonych.

Zważywszy, projektowanie mebli kiedyś o zachowanie tradycji i poszanowania rodowód, nowoczesny era przyniosła projektowania mebli, który został oparty na doczekać i początkowo, nie wspominając o wykorzystanie nowych procesów produkcyjnych i innowacji technicznych.

Dzięki tej innowacji technologicznych też przyszło nowe, przełomowe materiały do ??branży meblarskiej, takich jak stal, szkło, uformowanej sklejki i plastiku, który wszedł do reprezentowania wygląd i to, co znamy jako nowoczesne meble.

Chociaż zachodnich korzeni, nowoczesny design mebli zawdzięcza wiele do kultury azjatyckiej. Było to w dużej mierze z powodu japońskiego izolacjonizmu zmiękczającego mniej więcej w tym samym czasie, co prowadzi do nowych wpływów w zakresie projektowania i estetyki, koncentrując się na prostocie, brak ornamentów i jednolitych kolorach.

Staples tej ery zawierają Wassily Chair od Marcel Breuer, Eileen Szara strona tabeli, Barcelona fotelu i Noguchi Coffee Table.

Do najbardziej uznanych współczesnych projektantów mebli czasu to Marcel Breuer, Ludwig Mies van der Rohe, Eileen Gray, Le Corbusier (ur Charles Edouard Jeannereta) Lilly Reich i Walter Gropius.

Artykuł dzięki: